Siedziska betonowe to rozwiązanie stosowane często na placach i deptakach miejskich. Dzięki swojej wadze i wytrzymałości, wykazują dużą odporność na uszkodzenia mechanicznie (np. przez wandali) oraz szkodliwe działanie warunków atmosferycznych (deszcz, śnieg, grad, promienie słoneczne). 

Siedziska z betonu architektonicznego doskonale uzupełnią pustą przestrzeń w ogrodzie czy parku. Takie rozwiązanie jest zarówno proste, jak i eleganckie. Często łączy się je z drewnianymi elementami, które podnoszą komfort siedzenia. Ich oryginalna forma i wzornictwo świetnie łączy się ze stylem modernistycznym. 

Siedziska betonowe można wykorzystać w ciemnej i jasnej kolorystyce (szary, biały, czarny itp.). Takie połączenie kolorów sprawdzi się w centrach handlowych i hotelach, gdzie coraz częściej prym wiodą nowoczesne aranżacje. Praktycznym wymiarem takiej konstrukcji jest to, że można ją stosować zarówno jako siedzisko, jak i betonową donicę.

Kolejną zaletą siedzisk wykonanych z betonu architektonicznego jest ich łatwa konserwacja. Plamy powstałe w wyniku zabrudzenia substancjami obcymi, bardzo łatwo można usunąć. Co więcej, duża część przebarwień i zabrudzeń znika pod wpływem słońca i deszczu. Materiał zapewnia również trwałość koloru, dzięki czemu siedzisko będzie ozdabiać np. park czy deptak przez cały rok. 

Ostatnie posty

Skomentuj